Zaznacz stronę

O Akcji

Jesteśmy siostrami zakonnymi i mamy 56 chorych, niepełnosprawnych synów. Każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy. Łączy ich to, że już raz z różnych powodów stracili dom i rodziny w których żyli. Dzięki wsparciu tysięcy Darczyńców wybudowałyśmy dla nich Dom Chłopaków. Teraz przed nami kolejne wyzwania.

Pomóż nam wyremontować elewację Pałacu.

Dzięki pomocy tysięcy ludzi wybudowałyśmy Dom Chłopaków, zadbałyśmy o jego otoczenie (gospodarstwo dla zwierząt, wyremontowana szkoła dla Chłopców, elektryka, ogrodzenia, warsztaty terapii zajęciowej). Pozostało nam kolejnewyzwanie, do którego się zabieramy – elewacja Pałacu.
 
Pałac to miejsce, w którym dotychczas mieszkali Chłopcy. Gdy okazało się, że już dłużej tam nie mogą przebywać (zabezpieczenia przeciwpożarowe), przenieśliśmy ich do nowego Domu Chłopaków. Pozostał Pałac – który jest zabytkiem, ale na tyle nieważnym i małej klasy, że nie dostaniemy żadnych dotacji na jego remont.
 
Dzięki Wam udało nam się stworzyć strefę dla wolontariuszy, gdzie mogą mieszkać, część aktywności dodatkowych też tam się zmieściła. Jeszcze tylko ta nieszczęsna elewacja. Nieszczęsna, bo kiedy miałyśmy jeszcze nadzieję, że Chłopcy będą mogli mieszkać w Pałacu, wydałyśmy masę pieniędzy na ekspertyzy, badania tynku (skoro zabytek, to robili to specjaliści od zabytków i niestety cena była też odpowiednio wysoka).
 
Jeżeli nie zaczniemy do końca roku prac (przynajmniej zaczniemy, bo to w prawie budowlanym jest najważniejsze), to wszystkie zgody, pozwolenia, badania – tracą swoją ważność. I będziemy musiały płacić za wszystko od początku.
 
Dlatego ośmielamy się poprosić Was o wsparcie w tym etapie – remoncie elewacji Pałacu.
 

Na co zbieramy?
Elewacja pałacu  350.000 zł

65%

Organizator

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach

Cel akcji

Elewacja Pałacu

Kwota do uzbierania

350.000 zł

CHCESZ POMÓC?

Wesprzyj naszą akcję i dołącz do grona Darczyńców.

Zostań DarczyńcąWesprzyj